Cam korkuluk

Cam korkuluk modern merdiven ve balkonlar için vazgeçilmez olmuş durumdadır. Camdan korkuluklar sayesinde balkon manzaranız dan ödün vermeden güvenlik sağlayabilirsiniz. Merdiven ve balkonlarda kullanılan camlar temperli ve lamine olduğundan son derece dayanıklıdır.

Camlı korkuluk Fiyatları

Cam korkuluk Temperli cam aynı ebattaki iki cam arasına pvb (polivinil burital) konularak üretildiğinden kırıldığında dağılmaz. Bu sebeple güvenlik camı sınıfındadır. Temperli camlar ise istenilen ebatlarda kesilen camların yumuşama sıcaklıgına yakın bir sıcaklıktaki (700°c)  fırınlarda ısıtılıp ani soğutulmasıyla elde edilir. Fırından çıkan cam normal camlara göre daha sert hale geldiğinden bu camların tekrar işlem görmesi mümkün değildir. Kırıldığında ise çok küçük parçaçıklara ayrıldığı için tehlikesizdir.

Cam korkuluk Modelleri

Cam korkuluklar paslanmaz veya alüminyum aparatlar kullanılarak monte edilebilir. İstenilirse alüminyum ve paslanmaz korkuluklar ile de uyumlu bir şekilde bütün oluşturabilir. Camlı paslanmaz korkuluklar ve camlı alüminyum korkuluklar montaj yapılacak merdiven ya da balkon için özel olarak ölçülendirilip hazırlanır. Uygun yapılmış bir cam korkuluk diğer korkuluk çeşitleri kadar sağlamdır.

Camlı korkuluk Detayları

Cam korkulukların kullanım yeri genellikle teras, balkon havuz kenarlarıdır. Balkon ve teras manzaralarının kapanmaması  ve kullanılan binaya modern bir görünüm katılması amaçlanarak uygun bir model seçilip montajı yapılır. Camlı korkulukların merdivenlerde kullanılmasıysa paslanmaz veya alüminyum küpeşte ile beraber tercih edilmektedir.