Alüminyum korkuluk

Alüminyum korkuluk, alüminyum küpeşte merdiven korkuluğu, alüminyum merdiven, camlı korkuluk, şeritli korkuluk, alüminyum merdiven korkuluğu, havuz korkuluğu, emniyet şeritli alüminyum korkuluk…. Son zamanlarda, bunun gibi birçok terim tüketiciler tarafından dillendirilmektedir.

Alüminyum korkuluk, binaların genelde balkon, merdiven, teras, merdivenlere, balkonlara, yapılan güvenlik ve estetiğini sağlamak için Alüminyum profiller kullanılarak yapılan uygulamaya Alüminyum korkuluk denir.

Alüminyum korkuluğun diğer isimle alüminyum küpeşte adı da verilir. Alüminyum küpeşteler, diğer uygulamalara göre daha kolay monte edilen bir uygulamadır. Alüminyum küpeşte tadilat istemez ve çok uzun ömürlüdür.

Binanın en son işlemlerinden biri olduğu için diğer imalatlara zarar vermediği gibi diğer imalatların uygulamasında da kolaylık sağlar. Alüminyum küpeşte diğer uygulamalardan değişik olarak de montajdır. Diğer bir ifadeyle parça parça gelen malzemeler uygulama yerinde birbirine vida ile monte edilir.

Alüminyum küpeşte hem maliyet açısından ham estetik görünüm açısından diğer uygulamalara göre çok daha avantajlı olmasının yanı sıra hafif malzeme olduğu için binanın yükünü de azaltır.

Alüminyum küpeşte temizlik dışında herhangi bir bakım istemez küf, pas ve sıcak, soğuktan etkilenmediği için uzun yıllar ilk günkü gibi kullan sağlaması binanızın da değerini arttırır.

Alüminyum küpeşte doğada çözünürlüğü açısından doğa dostudur.